TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

FM sistemleri

En uygun fiyatlarla Phonak FM Sistemlerine şimdi sahip olun....

İşitme engelli çocuklar eğitime her zaman bir sıfır geriden başlar. Eğitimde öğretmenin her söylediği ses duyulmalı ve anlaşılmalıdır. İşitme engelli çocuklar sesleri duymakta ve anlamakta zorlandığı için akademik yönden genelde başarısız olurlar.

İşitme engelli çocuklar sınıf gürültüsünden dolayı öğretmenin sesini duyamazlar. Yankıya neden olan zayıf akustik koşullar ve öğretmen ile öğrenci arasındaki uzaklık sesin duyulmasını etkiler. FM sistemleri, işitme engelli çocuklara ve öğrencilere yardım etmek için üretilmiştir. Bir adet FM mikrofonundan ve bir ya da iki FM alıcısından oluşmaktadır. Normal okullar için Fm ürünlerinin kullanımı kolay ve etkilidir. İşitme cihazı olan hiçbir çocuk FM sisteminin olmadığı bir okula gönderilmemelidir.

FM sistemi sesi kaynağından direkt olarak kulağa aktarır. Bir adet FM mikrofonundan ve bir ya da iki FM alıcısından oluşur. FM mikrofonu bir radyo vericisine bağlı olan ya da bu vericinin içinde olan bir mikrofon sistemidir. Dinlemek istediğiniz bir kişinin sesi olan sinyali alır. Verici bu sinyali radyo dalgaları aracılığıyla direkt olarak FM alıcısına gönderir. FM alıcısı işitme cihazına bağlıdır. Ses işitme cihazına gönderilir. İşitme cihazı doğru amplifikasyonu uygular ve ses sanki konuşmacıya çok yakın bir mesafeden konuşuyormuş gibi duyulur.

FM ürünleri istenen sinyali direkt ve kablosuz olarak kulağa getirir. Tertemiz gelen sinyal söylenen şeyin tam olarak anlaşılmasını sağlar. Her bütçeye, yaşa, yaşam tarzına ve iletişim ihtiyacına uygun olarak bir kablosuz FM sistemi bulunur.

Devamını Göster...