TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

İşitme cihazları

Odyoloji uzmanları tarafından önerilen; dünya genelinde en köklü ve tercih edilen Phonak marka işitme cihazlarına en uygun fiyatlarla şimdi sahip olun!...

İşitme kaybını tedavi etmek amacıyla uygulanan yöntemlerin etki etmediği halde, işitme kazancını tekrar sağlamak amacıyla kullanılan dijital cihazlara işitme cihazı adı verilir.

ABC'de dünyanın en etkili işitme cihazları üreticisi Phonak'a ait onlarca birbirinden farklı, yüksek kalitede işitme cihazı modeline sahibiz. Üstlendiğimiz misyon gereği amacımız olabilecek en uygun fiyatlarla, en verimli şekilde işitme kabiliyetinizi gelişterecek optimizasyonları sağlayarak hayat kalitenizi yükseltmektir. İşitme kaybı yaşayanlara eşlik ettiğimiz ve kullanıcıların işitme kayıplarına yönelik çözüm ürettiğimiz 30 yıl boyunca, her ziyaretçimizi mutlulukla uğurladık.

İşitme testi ve cihaz seçimi

İşitme sağlığınıza yönelik çözüm üretmeden önce yaşam standartlarınızı göz önünde bulunduruyoruz. Cihaz seçimi aşamasında, cihazın odyolojik özellikleri gibi, işitme merkezinin ve işitme cihazı kullanıcısı olacak kişininde önemli bir faktör olduğunu belirtmek isteriz. ABC İşitme Merkezi'nde her yaşa, her yaşam stiline uygun ve tamamiyle kişiselleştirilebilir cihazlar mevcuttur.

İşitme kaybınızın derecesi ve yaşam stiliniz, cihaz seçiminde en önemli etkenlerden biridir. Örnek vermek gerekirse sıkça toplantılara veya kalabalık ortamlara katılıyorsanız, işitme kaybınız düşük derecede olsa dahi yüksek performanslı bir cihaz tercih etmelisiniz. Bir başka örnekte gündelik spor aktivite yapan kullanıcılar için ise kulak içi işitme cihazı tavsiye edilmemektedir. Yeri gelmişken işitme cihazları tere ve neme dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu tür cihazlar arada hiç bir farklı aparat kullanmadan, doğrudan cildinize temas edilen bir çok malzeme nano olarak üretilmektedir. Böylelikle neme, tere ve kire dayanıklıdır.

İşitme cihazı seçerken yapılan en büyük hatalardan biride, kullanıcının her iki kulağında da işitme kaybı yaşamasına rağmen, tek cihaz kullanmayı tercih etmesidir. Bu hatanın sonucu olarak cihaz kullanmadığınız kulağınızda kayıp gün geçtikçe artacaktır. İlerleyen süreçlerde sesin ne yönden geldiğini ve gürültüde konuşmalara odaklanamayabilirsiniz. Yürüyüş yapmayı ve spor aktivitelerini sıkça uygulayan bir kullanıcı iseniz, rüzgar sesi engelleme özellikli cihazlar tercih edebilirsiniz. Spor yapan kullanıcılar için ise kulak kalıbının çok iyi ve profesyonel bir şekilde alınmış olması gerekmektedir. Aksi halde ıslık sesine benzer, rahatsız edici bir sese maruz kalabilirsiniz.

Eğer doğrudan tarafımıza gelmiş bir ziyaretçi iseniz uygulayacağımız ilk prosedür bir işitme testi uygulayarak işitme kaybınızın derecesini ölçmektir. Bu test sonucu uzman odyolog ve odyometrist ekibimizle bir değerlendirmede bulunarak, birebir test edeceğimiz cihazlardan sizin için en uygun işitme cihazını birlikte deneyimliyor olacağız.

Mevcut bir odyogramınız var veya bir KBB (Kulak Burun Boğaz) Doktoru tarafından cihaz önerilmiş ise herhangi bir test ihtiyacı duymadan, doğrudan aramış olduğunuz Phonak marka cihazı tarafınıza teslim edebiliriz.

İşitme cihazı fiyatları ve SGK katkısı

İşitme cihazları her teknolojik cihaz gibi bir çok farklı modele ayrılmaktadır. Cihazlar kullanıcının işitme kaybına, kullanım tarzına (kulak içi, kulak arkası gibi) ve performansına göre değişmektedir. Türkiye'de 2021 yılı itibariyle işitme cihazı fiyatları seçtiğiniz cihaza göre 2300₺ ile 15000₺ arasında değişkenlik göstermektedir.

İşitme cihazında devlet katkısı

Türkiye'de, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamında her 5 senede bir olmak kayıdıyla işitme cihazı alımlarında devlet katkısı için ödenek verilmektedir.

İşitme cihazı türleri

Cihazlar kullanım alanlarına göre pek çok farklı türe ayrılmaktadır.

Devamını Göster...