TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Kulak arkası işitme cihazları

Orta ve yüksek derece işitme kaybınız varsa veya duyduklarınızı algılamakta zorlanıyorsanız kulak arkası işitme cihazı (BTE) modellerimize bir göz atın....

BTE (Behind the Ear) Kulak arkasına yerleştirilen cihaz ile dış kulağa yerleştirilen kulak kalıbından oluşur. Kulak arkası işitme cihazlarında ses dalgaları cihaza bağlı hortum ve kulak kalıbı aracılığıyla kulak zarına iletilir. İleri ve çok ileri derece işitme kayıplarında sıklıkla tercih edilir. Kulak arkası cihazlarda kulak kalıbı ölçüsünün doğru alınması ve özellikle dış kulak yolu sürekli büyüme içinde olan çocuklarda düzenli aralıklarla yapılan kalıp değişimleri çok önemlidir.

Bu tür işitme cihazları hakkında aytıntılı bilgi almak ve cihaz denemesi yapmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

RIC (Receiver in the Canal) : Hoparlörü kulak içinde olan işitme cihazlarıdır. Klasik kulak arkası işitme cihazlarına göre daha küçüktür. Hoparlör kulak kanalı içinde olduğu için hem cihazın boyutu küçülür hem de kulağa daha net ses gider. Hoparlörü kulak kanalı içinde bulunduğundan dolayı kulak kirinden etkilenebilir fakat hoparlörü ayrı bir parça olduğu için merkezimizde kolaylıkla değiştirlebilir ya da onarılabilir. RIC cihazlarda hoparlörü kirden korumak adına filtre bulunmaktadır. Filtreler her gün fırçalanmalı ve 6-8 haftada bir düzenli değiştirilmelidir. Filtre değişimini hastalarımız yapabilmektedir.

Bu tür işitme cihazları hakkında aytıntılı bilgi almak ve cihaz denemesi yapmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

OPEN FİT BTE : Open fit işitme cihazlarında kulak kalıbı yoktur. Ses ince bir tüp ve ona bağlanan bir dome aracılığıyla kulağa iletilir. Genellikle yüksek frekans işitme kayıplarında ve hafif orta dereceli işitme kaybı olan bireylerde kullanılır. Bu tür işitme cihazları hakkında aytıntılı bilgi almak ve cihaz denemesi yapmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Göster...