TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

İşitme cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

2021-07-03 15:36:32
İşitme cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İşitme cihazları Kulak arkası (BTE, RITE), Kanal içi (ITC,CIC, IIC) ve Gözlük Tipi (Kemik Yolu) olmak üzere 3 tipe ayrılırlar. Bu üç tipin hangisinin size uygun olduğunuza tek başınıza karar vermeniz doğru bir yaklaşım değildir. İşitme kaybınızın tipi, derecesi, kulak kanalınızın yapısı işitme cihazı performansını belirleyecek önemli bir kriterdir. Örneğin kulak kanalınızda çok fazla serümen dediğimiz akıntı oluyorsa kulak içi bir işitme cihazı kullanmanız halinde cihazınızın filtresi sürekli tıkanacak veya sıklıkla arıza vermeye başlayacaktır.

Bir diğer nokta da işitme cihazında sesi iletmek için kulak kanalına yerleştirilen kulak kalıbının tipi boyu, ve havalandırma deliğinin genişliğidir. Burada yapılan tercihler işitme cihazının verimini çok net şekilde etkilemektedir. Bu yüzden işitme cihazı alırken işitme cihazı merkezdeki işitme cihazı uzmanınızın bilgi birikimi ve eğitim derecesine dikkat edilmesi önemlidir.

İşitme cihazı satış merkezlerinde üniversitelerin Odyoloji bölümünden Uzm.odyolog (Master derecesi), Odyolog (Lisans derecesi) veya Odyometrist (Önlisans) olarak mezun olmuş eğitimli kişiler size işitme cihazı uygulaması yapmalıdır. Unutmayın ki işitme cihazı duyu sisteminize rehabilite edilmesi gereken bir uygulamalıdır. Bu yüzden işitme cihazı markasından daha çok önemli olan, işitme cihazının sizin işitme kaybınıza ve kulak yapınıza göre doğru biçimde programlanmasıdır.

background

İşitme kaybının hayatınızı ne derece olumsuz etkileyeceğini çok iyi biliyoruz. Yanlış bir cihaz tercihinin veya yeterli deneyime sahip olmayan uygulayıcıların bu durumu daha da çıkılmaz bir hale getireceğinin farkındayız. Ücretsiz işitme testimiz için sizi merkezimize bekliyoruz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Her kişiye özel işitme cihazlarımız

şimdi incele

ücretsiz ve evde test etme imkanı