TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Medro İşitme Merkezi'ne hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

İşitme cihazı kullanmak işitme kaybımı artırır mı?

2021-07-03 15:41:18
İşitme cihazı kullanmak işitme kaybımı artırır mı?

Bu yanlış bir algıdır. İşitme cihazı, işitme kaybına uygun ayarlandığı takdirde işitme kaybını asla artırmayacak bir biçimde tasarlanmıştır. Lakin bir çok kişi işitme cihazı kullandıktan sonra işitme cihazı kullanmadan önce duyduğu sesleri kulağında işitme cihazı olmadığı zaman duyamadığını belirtmektedir. Bunun nedeni beynin işitme algısını yukarı çekmesindendir.

İşitme kaybı olanlar sesleri daha az algılamaya beyinleri alışmaktadır. (Bu karanlık bir ortama gözlerin alışması gibi yorumlanabilir.) İşitme cihazı kullanmaya başladıktan sonra beyin algısı normal düzeye çekilmektedir. Kullanıcı işitme cihazını çıkardıktan sonra beyin algısı o seslere hemen adapte olamamaktadır. Cihaz kullanıcısı, cihazını ortalama on gün gibi bir süre kullanmadığı takdirde, beyin işitme algı eşiğini tekrar cihaz kullanım öncesine çekecektir.

background

İşitme kaybının hayatınızı ne derece olumsuz etkileyeceğini çok iyi biliyoruz. Yanlış bir cihaz tercihinin veya yeterli deneyime sahip olmayan uygulayıcıların bu durumu daha da çıkılmaz bir hale getireceğinin farkındayız. Ücretsiz işitme testimiz için sizi merkezimize bekliyoruz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Her kişiye özel işitme cihazlarımız

şimdi incele

ücretsiz ve evde test etme imkanı