TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Yaşa bağlı işitme kaybını önleyebilir miyim?

2021-07-03 15:27:06
Yaşa bağlı işitme kaybını önleyebilir miyim?

Şu anda, bilim insanları bu tür işitme kaybını direkt olarak önleye bilecek bir ilaç veya cerrahi bir yöntem bilememektedirler. İşitme sağlığının daha iyi hale getirilmesi için uğraşan The National Institute on Deafness and Other Communication Disorders (NIDCD) ve benzeri kuruluşlar işitme kaybının nedenlere ilişkin araştırmaları desteklemektedirler.

Özellikle ilaç ve çeşitli gen terapileri kullanarak iç kulaktaki saç hücrelerini yeniden canlandırma potansiyelleri bilim insanları tarafından araştırılmaktadır. Bunun yanı sıra bizim alacağımız bir takım önlemlerde bulunmaktadır. Kulaklarımızı etkileyecek yüksek sesli veya uzun süreli gürültü oluşturan ortamlardan uzak durmak en önemli adımlardan biridir. Örneğin çim biçme makinası kullanmak zorunda isek her iki kulağımıza bir kulak tıkacı kullanmak işitme duyunuzu korumak için uygulanabilecek kolay bir yöntemdir.

background

İşitme kaybının hayatınızı ne derece olumsuz etkileyeceğini çok iyi biliyoruz. Yanlış bir cihaz tercihinin veya yeterli deneyime sahip olmayan uygulayıcıların bu durumu daha da çıkılmaz bir hale getireceğinin farkındayız. Ücretsiz işitme testimiz için sizi merkezimize bekliyoruz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Her kişiye özel işitme cihazlarımız

şimdi incele

ücretsiz ve evde test etme imkanı