TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ. BİZİ ARAYIN 0542 545 66 10
Web sitemize hoşgeldiniz.

Beni arayın

En tecrübeli ve dinamik odyolog ekibiyle birlikte çalışmanın verdiği güveni hissedin.

KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Yaşlanmaya bağlı işitme kaybı neden oluşur?

2021-07-03 15:14:25
Yaşlanmaya bağlı işitme kaybı neden oluşur?

Yaşa bağlı işitme kaybı (Presbiakuzi) yaşımız ilerledikçe ortaya çıkabilen işitme kaybıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde 65 ila 74 yaşları arasındaki bireylerin yaklaşık dörtte birinde işitme kaybı olduğu ve 75 yaşından büyük olanların yaklaşık üçte birininde de kelimeleri zorlukla işitebildiği ifade edilmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2010 Sağlık Araştırması’na göre, Türkiye’de işitme cihazı kullanarak yaşamlarını sürdüren insanların oranı, toplam nüfusun %3,7’sini oluşturuyor. Gelişmiş ülkelerde ise işitme cihazı kullanım oranı %10 düzeyinde bulunmaktadır.

İşitme zorluğu, çevrenizdekilerin konuşmalarını anlamakta zorluk çekmek, televizyonun sesini olması gerekenden daha fazla açmak, kapı ve telefon gibi sesleri duymakta zorlanmak v.b örneklerle ifade edilmektedir. Bu tür işitme kaybı genellikle her iki kulakta da eşit şekilde ortaya çıkmaktadır. İşitme kaybı yavaş yavaş meydana geldiği için, duyma yeteneğinizin bir kısmını kaybettiğinizi kolayca fark edemeyebilirsiniz.

background

İşitme kaybının hayatınızı ne derece olumsuz etkileyeceğini çok iyi biliyoruz. Yanlış bir cihaz tercihinin veya yeterli deneyime sahip olmayan uygulayıcıların bu durumu daha da çıkılmaz bir hale getireceğinin farkındayız. Ücretsiz işitme testimiz için sizi merkezimize bekliyoruz.

Sizi aramamızı ister misiniz?
KVKK gereği iletişim bilgileriniz kesinlikle 3. parti bir firma ile paylaşılmaz. Kullanıcı politikaları

Her kişiye özel işitme cihazlarımız

şimdi incele

ücretsiz ve evde test etme imkanı